Becutan шампон 

Becutan шампонот за деца има исклучително блага формулација. Нежно ја негува и чисти детската коса, како и чувствителната кожа на детското главче. Ја омекнува косата и овозможува полесно расчешлување, а истовремено и дава свиленкаст сјај.


  • Не содржи сапун;
  • не содржи парабени;
  • не содржи алкохол;
  • производот е дерматолошки тестиран;
  • развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри;
  • поради неговата блага формула, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти;
  • има приспособена pH вредност


Достапност:

200-400ml

Email Facebook LinkedIn Tumblr

Поврзани производи