Becutan шампон со камилица 


Има исклучително блага формулација, збогатена со активни материи од природно потекло, целосно приспособена кон потребите на најчувствителната кожа и коса. Екстрактот од камилица, Д-пантенолот и пченичните ‘ркулци нежно ја чистат кожата, ја регулираат влажноста на скалпот и ја чуваат косата од оштетување и исушување. Истовремено и дава на косата свиленкаст сјај и ја прави лесна за расчешлување.

  • Не содржи сапун;
  • не содржи алкохол;
  • не содржи парабени;
  • клинички тестиран;
  • развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри;
  • поради неговата блага формулација, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти;
  • има приспособена pH вредност.

Достапност

200ml

Email Facebook LinkedIn Tumblr

Поврзани производи